Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur. Duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur. Duvarda meydana gelen en küçük bir küf bile kurutularak giderilmediği zaman hızlı bir şekilde ilerleyerek duvarın yapısını değiştirecek dereceye gelecektir. Herkesin zaman zaman yaşadığı küf sorunu farklı çözümler ile giderilmeye çalışılsa da aslında küfün sadece üstünü örtmüş oluyorsunuz. Bunun için de limon tuzu, küf kapatma boyaları gibi ürünleri ilk olarak denemiş olabilirsiniz. Fakat bu konuda uzman olarak diyebiliriz ki küf sadece yüzeysel olarak meydana gelen bir sorun değildir. Bunun için de küfü gidermek için kesinlikle duvarların içlerinin kurutulması gerekmektedir. Bunun dışında yüzeysel olarak yapacağınız herhangi bir işlemde belirli bir süre sonra yeniden küfün meydana geldiğini görebilirsiniz. Duvardaki küf sadece duvarda kalmayarak zemine ve tavana da sıçrayabilir. Bu da yaşam alanlarınızda sizlerin hem sağlık açısından hem de eşyalarınız açısından olumsuzluklar ile karşılaşmanıza sebep olabilmektedir. Duvar küfü oldukça ciddi bir konu olmakla birlikte kesinlikle profesyonel bir şekilde yok edilmesi gerekmektedir. Duvardaki küf dolaplarınıza sıçradığında veya halınıza sıçradığında tamamen eşyalarınızın zarar görmesine sebep olacaktır. Aynı zamanda kışın ısı ile birlikte küf oldukça hızlı bir şekilde beslenecek ve daha da çoğalacaktır. Küfün böcekleri ve çeşitli bakterileri de beraberinde getirmesi çeşitli cilt rahatsızlıklarının ve solunum yolu hastalıklarının da meydana gelmesini tetikleyebilir.
 

İletişim - Cihaz Satın Al

 

Duvar Küfünü Önleme Yolları Nelerdir ?

Bu ve buna benzer sorunlardan uzaklaşmak için duvar küfü nasıl önlenir diye soruyorsanız sizlere uzman nem kurutma ve küf giderme cihazlarımızı önerebiliriz. Küçük ebatlı küf izleri için kuru bir bez ile temizlik yapabilirsiniz. Fakat genellikle duvarda bir küf meydana geliyorsa duvar içinde yüksek oranda nem ve rutubet meydan geldiğini de söyleyebiliriz. Zemin katlarda ve bodrum katlarında yaşayanların sıklıkta yaşadığı sorunlardan birisi de küftür. Genellikle yeni bir eve taşınıldığında bizlere de yöneltilen ilk sorulardan birisi de duvar küfü nasıl geçer sorusudur. Özellikle üst katlarda meydana gelen su kaçaklarından dolayı sizin yaşam alanınızda küf meydana gelebilecektir. Bunun için de sadece temizlik yapmak bu küfün giderilmesi için yeterli olmayacaktır. Böyle bir durumda yapılması gereken kurutma işlemi duvara yönelik olarak yapılacak olan detaylı bir kurutma işlemidir. Aynı zamanda üst kat ile sizin bağlantınız olan tavanın da detaylı bir şekilde kurutulması ile ıslaklık giderilerek küf de doğrudan kurutulmuş olacaktır. Küf rutubete bağlı olarak oluşan bakterilerin topluluğudur. Küflü bölgenin temizlendikten sonra içten kurutma işleminin yapılması ile garanti bir sonuç elde edebilirsiniz. Kurutma işlemi yapıldıktan sonra duvar küfü nasıl temizlenir? Kurutma cihazı ile tamamen küfü meydana getiren bakterilerin de kurutulması demektir. Bunun için de kurutma işleminin yapılmasından sonra ozon tekniği ile küfün temizlenmesi sağlanabilir. Aynı zamanda küf lekesi de oldukça zor bir şekilde geçen izleri de meydana getirdiği için kimyasal temizleyiciler yeniden küf oluşumunu da tetikleyebileceği için bu konuda da profesyonel yöntemleri kullanmalısınız.
 

Duvar Küflerini Kalıcı Olarak Yok Etmek Neden Bu Kadar Önemlidir ?

Duvar küf temizliği hem sağlık açısından hem de temiz bir ortam elde etmek açısından kesinlikle yapılması gereken bir uygulamadır. Duvardaki veya evin içindeki herhangi bir yerde meydana gelen küf önlenmediği takdirde tadilat ve onarım gibi inşaat işlerini de beraberinde getirecektir.Küflü bir ortam her açıdan sakıncaları da beraberinde getirecektir. Küf veya buna benzer giderilmesi zaman isteyen sorunlar için her zaman profesyonel çözümleri tercih etmelisiniz. Küf hangi sebepten dolayı meydan gelirse gelsin kurutma cihazları ile etkili bir uygulama yapabilirsiniz. Duvar küfü nasıl geçer ve duvar küfü için uygun olan cihazlardı sorularınıza en net cevapları firmamız bünyesinde bulabilirsiniz.