Nem Kurutma 444 0 719

Nem Kurutma 444 0 719

Nem Kurutma hizmetimiz ile tanışmadan önce bulunduğunuz ortamın neminin kurutma işlemini hangi şartlarda bizlere yaptırmanız gerektiğini sizlere anlatmak istiyoruz. İlk olarak nem kurutma cihazını nerede kullanacağınız oldukça önemlidir. Temin edeceğiniz nem kurutma cihazının fonksiyonu birden fazla olmalıdır. Çok fonksiyonlu cihazlar daha verimli şekilde çalışarak sizlere daha kaliteli hizmet sunmaktadır. Nem alma cihazlarını kiralık olarak temin etmek veya satın olarak almak istiyorsanız her iki şekilde de performansının yüksek olması sizlerin yararına olacaktır. Günlük yaşantımızda çoğu kez karşımıza çıkıp bizleri olduğumuz yerden uzaklaştırıp, başka yerlere gitmemize sebep olan en büyük nedenlerden biri nemdir.

Havada ki Nemin İnsana Tahmin Edildiğinden Daha Fazla Zarar Verdiğini Biliyor muydunuz?

Aslına bakarsanız "güneş girmeyen eve doktor girer" derler ya hani aslında bu sözü "nem olan evde sağlık olmaz" ile değiştirmek lazım neden mi cevabı çok açık. Havadaki nem akciğerlerden beyne kadar bir çok organı tahrip edebiliyor. Yaz sıcaklarında yağmurlu günlerde yaşadığımız her ortam artık çok fazlasıyla nemi barındırıyor. Bu da sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Ortamda ki nem miktarının normal oranı %30 %40 arasında olması gerekirken değişen iklim koşullarından dolayı bu rakam artmaktadır. İnsanoğlunun vucut ısısı 36 – 37 derece arasında iken fazla nemden dolayı 40 derecenin üzerine çıkmaktadır.

Peki Nem Nedir?

Nem havadaki su buharının miktarıdır. Çok korkunç gözükmese de nemin düşük olduğu günlerde cildimiz çabucak kurur evlerimizde de parkelerin araları açıldığını kolaylıkla gözlemleriz. Fazla nemin zararlarını aşağıda uzun uzun anlatacağız. Peki evdeki yüksek nemin zararı var mıdır? Bu sorunun cevabı kısaca evet. Hem de fazlasıyla zararı vardır. Evimizi bulunduğumuz ortamın neminden bahsetmeden önce değinmemiz gereken konu hastalığa davet çıkaran Akarlardır. Akarlar Nedir? Sıcak ve nemli ortamlarda kolaylıkla üreyebilen gözle görülemeyen minik canlılardır. Yüksek nemde tahmin ettiğinizden daha fazla daha hızlı çoğalırlar. Akarları evimizin her yerini işgal etmiş küçük canlılar olmasına karşı en sevdikleri yer özellikle yatak odalarımızdır. Yatak odalarımızı sebep etmelerindeki bir diğer neden de şudur; Biz insanoğlunun vücudu yatakta geçirdiği minimum 8 saat içerisinde ortalama 1 litre vücudumuzdan nem kaybeder. Bu nem sayesinde vücudumuz yenilerek derimizin tazelenmesi gerçekleşir.

Eski derimizi dökerek akarlara besin sağlamış oluruz. Nem onların üremesine uygun ortam oluştururken besinini de bizler sağlıyoruz. Bu yüzden yatak odaları akarlar için en sevilen ortamdır. Yataklarımızı paylaştığımız akarlar sağlığımıza zararlı mıdır? Bu akarların en büyük risklerinden biri alerjik hastalıklardır. Akarların yaptığı alerjik hastalıkların en başında alerjik rinit ya da bir diğer adıyla alerjik nezle, alerjik astım , egzama atopik dermatit ve göz nezlesidir. Burun akıntısı aksırık burunda tıkanıklık burunda kaşıntı yorgunluk halsizlik uyku hali bu belirtiler bizlere alerjik rinit ya da alerjik nezlenin belirtilerini gösteriyor bu hastalığa yakalanan hastaların yüzde yirmi beşi alerjik rinit ve nezlenin yüzünden alerjik astıma çevirdiğini gözlemliyoruz. Alerjik astımda ise; Astım, nefes darlığı, hışıltılı solunum, kanlı öksürük, titreme ateş balgam çıkarmada zorluk, halsizlik yorgunluk ve öksürük ile beliren bir hastalıktır. Her yaşta görülen bu hastalığın genellikle hedefi iki yaşını aşmış savunmasız çocuklarımızdır. Astım görülmeyen çocuklarda da bir süre sonra vücutlarında her hangi bir bölgede kaşıntılı lezyon oluşuyorsa bu egzamanın belirtisidir. Hemen tedaviye cevap vermeyen bu lezyonlar genellikle eklem vücudun hassas bölgelerinde ya da kıvrımlı bölgelerde sıklıkla ortaya çıkabilir.

Bu kaşınma eğer gözlerde ise ve gözlerde akıntı kızarma ya da sulanma mevcut ise akarlar sizde ya da sevdiklerinizde göz nezlesi olmanızı sağlamıştır. Nemle başa çıkmak kolay mı? Bizler çoğu zaman düşük nemli ortamları olduğundan daha soğuk, yüksek nemli ortamları da olduğundan daha sıcak hissederiz. Bu yazıyı okuduktan sonra evlerimizde üşüdüğümüzde ısıtıcıların derecesini yükseltmeden önce nemi kontrol ederek durumu daha kötüleştirecek hareketlerden, yani ısıyı arttırmaktan kaçınacağınızdan eminim. Bu konuda firmamız sizin yanınızda olmaya hazır. Kurutek kullanıcı memnuniyetini önemseyen ve değer veren bir firmadır. Nem kurutma cihazlarımızdan birine sahip olmadan önce alana göre tespit için uzman arkadaşlarımız uygun cihaz için analize gelecektir. Bu durumun asıl sebebi nem kurutma cihazlarının kapasitesi farklı olup uygun cihazının tespit edilmesi gerekmektedir. Firmamız ülkemizde en çok ürün çeşitliliğine sahip hem satılık hem kiralık seçenekleriyle bütçenize en uygun nem alma cihazlarını uygun fiyat aralığında sizlere sunmaya devam etmektedir.

Nemin Oluşma Sebebleri Nelerdir ?

Nem birden fazla sebeplerden dolayı oluşabilmektedir. Öncelik olarak karşısına geçemeyip, engel olamadığımız nem oluşma sebebi dışarıda bulunan hava ve bizim bulunduğumuz bölge yapısından ötürü nemli havayı yaşamaktayız. Bu gibi durumlarda yaşadığınız bölgeyi veya bulunduğunuz yeri değiştirmeyeceğinize göre yapmanız gereken şey sadece; çalıştığınız yer ve yaşam alanlarınızda devamlı olarak nem kurutma cihazı temin etmenizdir. Çoğu insanında yanlış bildiği gibi nem sadece havadan kaynaklı oluşmamaktadır. Evinizde, banyonuzda veya herhangi bir yerde su kaçağı, su sızıntısı var ise bu neden %100 nem oluşturma nedenidir. Binanızda ki ısı yalıtımı nem oluşmama konusunda oldukça önemlidir. Bunlar nemin oluşmasına sebep olan seçeneklerden sadece bir kaçıdır. Hangi sebeple olursa olsun nem sıkıntısı yaşıyorsanız ve de daha fazla nemden ötürü zarar görmeden önce kesin çözüm olarak Kurutek nem alma cihazlarından birine sahip olmalısınız. Bazı insanlar nem kurutma cihazlarının bulunduğu ortamdaki bazı eşya ve mobilyalara zarar verip vermediğini merak etmektedir! Bu sorunun cevabını hemen verelim. Nem kurutma cihazları bulundukları yerde ki hiçbir eşyaya zarar vermeden çalışırlar, zarar vermediği gibi ortamda ki yoğun nemi kurutarak ferah bir ortam da bulunmanızı sizlere zaman kazandırmanın faydasını sizlere sunmaktadır. Firmamız nem alma cihazları konusunda geni yelpaze seçenekleri ile kiralayabileceğiniz cihaz hakkında sizlere destek vermektedir. Tüm cihazlarımızın bakımları profesyonel ekipler tarafından düzenli olarak yapılmakta olup, dünya çapında kullanılan son teknolojiye sahip olan cihazlar olmaktadır. Nemin halka en kısa tanımı nedir diye sorduk? Aldığımız cevap genellikle “ su buharı” oldu.. Sürekli neme maruz kalan alanlar devamlı olarak zarar görmeye meyilli yerlerdir bu cümleden yola çıktığımız kadarıyla, nemin aslında bu kadar da masum olmadığı hafife almamamız gerektiğini bilmemiz gerekmektedir.

Nem Kurutma Yapılmadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Cihaza sahip olmadan önce hangi alanda ne kadar ne var diye ekip arkadaşlarımız analize gelmektedir. Ona göre nem oranının bilinmesine göre, cihaz tercih edilmelidir. Ortama gelip bakılmasının en önemli nedenlerinden biri her cihazın kendine has farklı kurutma kapasitesi mevcuttur. Kurutma yapılacak alanın çapından, genişliğinden kurutulması gereken nem oranında seçmiş olduğunuz cihazın kapasitesine ve potansiyeline uygun olması cihazın daha verimli çalışmasını tetiklemektedir. Cihaz tercih etmeden önce, firma çalışanlarımız ile nem ölçme cihazları ile bulunduğunuz ortamın nem yoğunluğunu tespit etmiş olursunuz. Kurutek olarak Nem kurutma cihazları ülkemizde en çok ürün çeşitliliğine sahip olan firmamız, kiralık nem kurutma cihazları veya satılık nem alma cihazlarını uygun fiyat aralıklarında sizlere sunmaya devam etmektedir. İnternet sitemizde ev tipi, sanayi tipi ve endüstriyel tip nem kurutma makinaları hakkında kapsamlı bilgi, hangi sektörlerde hangi tip cihaz kullanımının verimli olması gibi sizi bilgilendirecek tüm içerikleri sitemizden temin edebilirsiniz. 

Nemin oluşması için; sadece sürekli suya, buhara maruz kalınması yeterli olmaktadır. Nemin en büyük maddi hasar açtığı mekanlardan biri inşaatlardır.. İnşaatlarda meydana gelen neme bağlı olarak inşaatının bitirilme süresinin oldukça uzun vadelere yayılmasına sebep olmaktadır.Firmamızda kiralama cihazları; en çok inşaat ve şantiye alanlarında yüksek performans ve yüksek kapasiteye sahip olan cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Özellikle izolasyon alanlarında kullanılan profesyonel ve yüksek verime sahip cihazlarımız ülke üzerinde birinci sıraya yerlermiş olup, müşterimiz içinde en çok tercih edilen firma haline gelmişizdir. Sağlıklı ve temiz iş yapabilmek için nem kurutma cihazlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Neden Kurutek Firmamızı Tercih Etmelisiniz ?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere nem kurutma cihazlarımıza sahip olmanız için bir çok yol göstermekle birlikte sadece işlem öncesi değil işlem sırasında ve sonrasında teknik ekibimizle sizlerleyiz. Nem kurutma cihazlarını nerelerde kullanabilirsiniz? Nem alma cihazlarımızı evlerinizde depolarda arşivlerde müzelerde ve alışveriş merkezlerinde hastanelerde seralarda inşaatlarda spor salonlarında kısacası kapalı olan tüm mekanlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca ev tipi, sanayi tipi ve endüstriyel tip nem kurutma cihazları hakkında en kapsamlı bilgiyi ve içeriği sitemizden bulabilirsiniz.
 

NEM KURUTMA TANITIM VİDEOMUZ;

Google Maps Adres
Necip Fazıl Mahallesi. Günay Sokak.
No: 16 Dudullu / İstanbul
Firma Telefon Numarası
Telefon : 444 0 719
Cep : 0532 242 94 16